Основна линия
Гоце Делчев ще се включи в кампанията „Да изчистим България заедно“ на 18 септември
5007
България
Гоце Делчев ще се включи в кампанията „Да изчистим България заедно“ на 18 септемвриГоце Делчев ще се включи за поредна година в националната кампания на bTV Медия груп „Да изчистим България заедно“, съобщиха от общинската администрация.Инициативата ще се проведе на 18 септември (четвъртък) на територията на цялата община.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 17 Септември 2025, 12:36 ч.
Гоце Делчев ще се включи за поредна година в националната кампания на bTV Медия груп „Да изчистим България заедно“, съобщиха от общинската администрация. Инициативата ще се проведе на 18 септември (четвъртък) на територията на цялата община. Основната цел на кампанията е да бъдат събрани и транспортирани до Регионалното депо за неопасни отпадъци възможно най-големи количества замърсяващи природата битови отпадъци, допълниха от Общината. Паралелно с това организаторите си поставят за задача да мотивират жителите да участват активно в акции за почистване и да възпитават отговорно отношение към околната среда. За всички, които желаят да се включат, Община Гоце Делчев ще осигури полиетиленови чували и ръкавици. Те ще бъдат предоставяни днес до 17:00 ч. в отдел „Екология“ на общината. Събраните отпадъци следва да се поставят в чували и да се оставят на места, удобни за извозване. При необходимост гражданите могат да заявят предварително транспортиране на отпадъците. Общината приканва предприятия, учреждения и фирми да организират своите служители за почистване на прилежащите им територии. Домоуправителите на жилищни кооперации също могат да съдействат за обединяване на усилията на живеещите във входовете и да се включат в почистването на пространствата около жилищните сгради. От администрацията подчертават, че инициативата има за цел не само да подобри чистотата на населените места, но и да утвърди разбирането, че грижата за околната среда е обща отговорност. Нова система за управление на битовите отпадъци се предвижда да бъде въведена в община Гоце Делчев от 2026 година. Системата ще бъде на принципа „плащаш, колкото изхвърляш“, съобщиха на пресконференция в Общината в края на юни. Системата ще работи чрез умни контейнери с чип, които ще измерват количеството смесени отпадъци, генерирани от всяко домакинство, като таксуването вече няма да бъде обвързано с данъчната оценка на имота, а с реалното количество отпадък, каза началникът на Отдел "Обществени поръчки" към Община Гоце Делчев Марина Герова.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Американските самолети ще напуснат летище „Васил Левски“ до края на юни
|
|
|
Започване на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт ще разглежда Общинският съвет в Свиленград
|
|
|
Няма пострадали при катастрофата, която ограничи движението по пътя Гурково - Велико Търново
|
|
|
Процедурни правила за избор на член на Комисията за противодействие на корупцията приеха съдиите от ВКС
|
|
|
Гражданска инициатива настоява за възстановяването на четири столични минерални бани
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Оряхово ще обсъди кандидатстване по трансграничен проект за развитие на зоната Карна – Оряхово
|
|
|
Общинският съвет в Свиленград одобри започването на процедури по избор на изпълнител на обществения транспорт
|
|
|
Пешеходка пострада при пътен инцидент снощи в Казанлък
|
|
|
Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
|
|
|
Печалба от близо шест хиляди лева отчете за миналата година МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Козлодуй пред Общинския съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5007
ЗАПАЗИ
Американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни. Правителството е в регулярен диалог с американската страна, съобщи премиерът Румен Радев в нача ...